-->

Kuzhina

Pulë më pomodorini dhe qiqra

Nxehni paraprakisht sobën në temperaturën 280 gradë celsius. Më pas në një tigan hidhni pak vaj ulliri dhe vendosni pulën e pastruar dhe hidhini sipër kripë dhe piper sipas dëshirës...

Shpërndaj

Pulë e pjekur me brokoli, limon dhe rozmarinë

Paraprakisht nxehni sobën në 280 gradë celcius. Hidhni në një tas dhe përzjeni majdazonin, rozamarinën, hudhrën e prerë hollë, mustardën dhe 1 lugë gjelle vaj ulliri...

Shpërndaj

Rizoto me kungull dhe djathë

Kjo është një recetë shumë e shëndetshme dhe e shijme, e cila është ideale sidomos në stinën e kungujve, siç është vjeshta...

Shpërndaj