Me çfarë duhet ti ushqejmë meshkujt?

/kulinaria/me-cfare-duhet-ti-ushqejme-meshkujt.la

Për të gjithë është e njohur shprehja se "rruga për tek zemra e burrit kalon përmes stomakut". Por kësaj shprehjeje i duhet kushtuar vëmendja e duhur, pasi sa më shumë ne dimë për meshkujt, aq më e lehtë dhe e menaxhueshme bëhet edhe marrdhënia jonë me ta. Para së gjithash, nuk duhet të harrojmë se ushqimet jo vetëm që duhet të jenë të shijshme, por edhe të dobishme për shëndetin. Në menunë e çdo mashkulli duhet të jetë patjetër mishi, I cili përmban shumë proteina, të nevojshme për aktivitetin fizik të mashkullit.Gjithashtu meshkujt e kanë të domosdoshme konsumin e peshkut, i cili është i pasur me përbërës që ndikojnë pozitivisht në mirëfunksionimin e zemrës. Shumë të dobishme për meshkujt janë edhe të gjitha prodhimet e tjera të detit, pasi përmirsojnë potencën mashkulore dhe janë afrodiziakë shumë të mirë.

Në menunë e një mashkulli të fuqijshëm nuk duhet të mungojnë dhe produkte të pasura me zink, të tilla si: arra, lajthi, mjaltë, fik e portokall, e verdhë e vezës, fasule etj.

Dimension Spa & fizioterapi Right Banner
Dimension Spa & fizioterapi Right Banner

Merr fund martesa 11 vjecare e Naomi Watts me Liev Schreiber

Ka marrë fund një tjetër martesë në Hollivud. Naomi Watts dhe Liev Schreiber konfirmuan ditën e hënë se po ndajnë rrugët e tyre pas 11 vitesh matese dhe 2 fëmijë së bashku...

Shpërndaj

Si dukeshin yjet e famshëm në daljen e tyre të parë publike

Tashmë ato janë shumë të suksesshme dhe të kuruara por jo gjithmonë ka qënë kështu...

Shpërndaj

Dieta pa uri e “7 ngjyrave”. Minus 4 kilogramë në javë

Kjo është nje dietë shumë interesante, jo e dëmshme për shëndetin dhe me të cilën nuk mbeteni të uritur...

Shpërndaj

Dieta “e zgjuar” që ju dobëson dhe përmirëson inteligjencën

Kjo është një dietë e cila është bërë shumë e njohur për shkak se është jo shumë e vështirë për tu mbajtur...

Shpërndaj

5 gjërat që çdo fashioniste duhet ti ketë në sezonin vjeshtë-dimër 2016/17

Në këtë artikull po sjellim ato gjëra të cilat nuk duhet të mungojnë në garderobën tënde këtë sezon vjeshtë-dimër 2016/17...

Shpërndaj

Rikthehet “Çanta e dashurisë” për fëmijët në nevojë

Nga data 22 shtator 2016,  marka e njohur franceze e veshjeve për fëmijë OKAIDI rikthen për të tretin vit rradhazi fushatën e donacionit LOVEBAG...

Shpërndaj
Lexoni gjithashtu
Modelet më trendy të xhinseve për sezonin vjeshtë-dimër 2016/17
Dieta “dembele”, minus 8 kilogramë për 2 javë
Këto janë këpucët dhe sandalet e femrave, të cilat meshkujt i urrejnë
Horoskopi Javor 26 Shtator – 2 Tetor 2016
Horoskopi Javor 19 – 25 Shtator 2016
Lady Albania
 

DOZA +