-->

Horoskopi i muajit Tetor 2016

Horoskopi i muajit Tetor 2016 - Revista Lady Albania

DASHI (21 Mars – 20 Prill)

Muaji Tetor parashikohet të jetë një muaj relativisht i mirë për të lindurit e shenjës së Dashit, pasi yjet parashikojnë se mund të keni sukses në shumë fusha. Me partnerin do të keni marrëdhënie shumë të mira dhe pasionante. Ndërsa beqaret do të kenë takime interesante dhe do të kalojnë një muaj plot aventura dhe flirte. Në punë duhet të tregoni kujdes dhe të përkiushtoheni për të arritur objektivat e caktuara. Lidhur me financat do të keni disa vëshirësira, prandaj duhet të menzhoni sa më mirë buxhetet tuaja. Gjendja shëndetësore ka për te qenë shumë e mirë dhe do ndiheni plot energji.

DEMI (21 Prill – 20 Maj)

Ky muaj do të karakterizohet nga impilsiviteti për të lidurit e shenjës së Demit. Do të jeni të paduruar çka mund të krijojë edhe debate me partnetin tuaj. Prandaj mundohuni të merrni veten tuaj nën kontroll për të mos e lënë situsatën tju ikë nga duart. Ndërsa beqarët këtë periudhe do të duan të kalojnë më tepër kohë me miqtë e tyre dhe do tia lënë dashurinë në dorë të fatit. Në punë, do të keni mjaft lodhje por në fund të muajit mundi juaj do të shperblehet. Financat do jenë disa të vështira gjysmën e oarë të muajt dhe pastaj ju do arrini ta merrni sërish siatuatën nën kobtroll. Lidhur me shëndetin, bëni kujdes nga stresi dhe mundihuni të flini pak më shumë.

BINJAKËT (21 Maj – 20 Qershor)

Ky muaj parashikohet të jetë plot me tension dhe luhatje humori për binjakët, çka do të bëhët shkas për konflikte me partnerin. Prandaj mos u nxitoni dhe mos ja vinin fajin partnerit për çdo gjë. Beqarët nga ana tjetër nuk do të kenë dëshirë për lodhje të reja dhe do të gëzohen nga takimet e rastësishme në rrethin e tyre. Në punë situata do të fillojë të përmirësohet pas një periudhe të vështirë që keni kaluar e do të filloni ti shikoni gjërat me më tepër optimizëm. Lidhur me buxhetet, bëni kujdes pasi keni shpenzuar shumë muajin e kaluar. Edhe me buxhetin bëni kujdes e mos investoni në këtë periudhë. Shëndeti do të lërë pak për të dëshiruar dhe do të ndiheni të dobët herë pas here, prandaj tregoni kujdes dhe mos e neglizhoni veten tuaj.

GAFORRJA (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjatë muajit tetor situata do të fillojë të normalizohet për gaforren lidhur me marrëdhëniet e tyre me partnerin. Zënkat do të zëvendësohen nga komunikim më i mirë dhe gjërat do të përmirësohen në mënyrë graduale. Beqaret do ndihen me shumë fat dhe i pret një takim shumë interesant gjatë këtij muaji. Në punë duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm pasi do të ketë kolegë të cilët do të duan tju bëjnë keq. Ndërsa përsa i përket financave, mundohuni të mos kaq dorëlëshuar dhe përpiquni të kurseni. Shëndeti do të jetë i mirë dhe nuk do të keni ndonjë shqetësim serioz.

LUANI (23 Korrik – 22 Gusht)

Këtë muaj luanët do të ndihen harmonikë me veten e tyre dhe me njerëzit përreth. Do të keni një komunikim shumë të mirë me partnerin tuaj dhe do të përjetoni momente ro,mantike dhe pasionante. Beqarët do të vihen në kërkim të personit të tyre binjak pasi nuk duan më të ndihen vetëm. Në punë gjërat do të shkojnë mirë megjithëse përsa i përket financave duhet të tregoni kujdes me shpenzimet pasi para ju presin gjëra të papritura. Në lidhje me shëndetin, situata do të jetë e mirë por duhet të tregoni kujdes dhe të shmangni ushqiet e gatshme.

VIRGJËRESHA (23 Gusht – 22 Shtator)

Ky muaj do tju gjejë të shqetësuar për punën dhe financat tuaja, por nuk duhet të panikoheni pasi çdo gjë do të rregullohet me kalimin e kohës. Mundohuni ti kushtoni më tepër kohë përtnerit tuaj dhe të shmangni konfliktet pa kuptim. Beqarët pritet të kenë takime mjaft interesante këtë muaj. Në punë duhet të tregoheni më tepër vigjilentë dhe të hartoni strategjitë e duhura për tia dalë mbanë me sa më tepër sukses. Shëndeti do të jetë i mirë dhe do ndiheni plot energji. Por herë pas here mundohuni edhe të shlodheni e të shmangni stresin e panevojshëm.

PESHORJA (23 Shtator – 22 Tetor)

Këtë muaj do të keni mundësi të rregulloni problemet e mëparshme në jetën tuaj në çift dhe do të krijoni harmoninë e munguar midis jush. Beqarët do të ndihen në humorr të mirë për njohje dhe takime të reja dhe do të duan shumë të ndryshojnë statusin e tyre nëse do të gjejne personin e duhur. Në punë duhet të venosni sa më parë për dilemat që ju shqetësojnë duke i dhënë gjerave drejtimin e duhur. Në planin financiar duhet të tregohuni me vigjilentë dhe të mundoheni të kurseni. Shëndeti do jetë më i mirë dhe do ndiheni më të qetë.

AKREPI (23 Tetor – 21 Nëntor)

Gjatë këtj muaji të lidnurit e shenjës së Akrepit do të përballen me vështirësira, të cilat nëse tregohen të kujdesshëm mund ti kalojnë pa problem. Për ata që janë në lidhje do të ketë disa konflikte të vogla por do të kapërcehesh shpejt. Beqarët mund te kenë shumë takime, por nuk duhet të nxitohen për vendime gjatë kësaj periudhe. Në punë duhet të tregoni më tepër përkushtim dhe gjërat do të ëprmirësohen shumë shpejt. Edhe me financat bëni kujdes e mos shpenzoni pa limit. Shëndeti do jetë pak delikat, prandaj kudjesuni maksimalisht për ushqimin dhe mos rrini pa u marrë me aktivitet fizik.

SHIGJETARI (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ky muaj do të karakterizohet nga disa debate për te gjithë ata që janë ne një lidhje. Prandaj bëni më tepër durim me partnerin për të mos u penduar për veprimet tuaja. Beqarët do takojnë këtë muaj një person interesant dhe shumë shpejt parashikohet të fillojë një lidhje e re. Në punë duhet të tregobi kujdes ndaj kolegëve pasi jo të gjithë janë dashamirës ashtu siç mendoni. Financat do kenë pak probleme prandaj mos e teproni me shpenzimet. Shëndeti do jete i mirë edhe pse ju nuk po kujdeseni si duhet për veten tuaj.

BRICJAPI (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ky muaj do të karakterizohet nga ulje ngritje të mëdhaja në jetën tuaj në çift. Prandaj fikusohuni te komunikimi më i mirë ëpr të përmirësuar këtë situatë e cila do të jetë kalimtare. Beqarët do preferojnë ta kalojnë kohen me miqtë dhe nuk do të nguten të kërkojnë princin e kaltër. Në punë duhet të tregoni kujdes dhe mos tu besoni fjalëvë të të tjerëve por logjikës dhe intuitës suaj. Në planin financiar duhet të mundoheni më tepër për të ruajtur qëndrueshmërinë. Shëndeti mund të përkeqësohet për shkak te stresit dhe lodhjes fizike, prandaj bëni kujdes pasi shëndeti është kryesori.

UJORI (20 Janar – 18 Shkurt)

Muaji tetor do të jetë me shume tension për Ujorin përsa i ëprket jetës në çift pasi si ju dhe partneri do të këmbëngulë tek e drejta e vet. Vetëm me komunikim mund të dilni nga kjo situatë. Përsa i përket beqarëve, ata do të kënë fat dhe mund të takojnë personin që e kanë pritur dhe ëndërruar pre kohësh. Puna do të kërkojë më tepër përkushtim nga ana juaj për tia dalë mbanë. Në planin financiar, duhet të mundiheni më tepër për të ruajtur ekuilibrin dhe të kufizoni shpenzimet. Shëndeti nuk duhet lënë pas dore për asnjë moment, prandaj tregoni kujdes me sinjalet që ju jep organizmi juaj.

PESHQIT (19 Shkurt – 20 Mars)

Ky muaj parashikohet të jetë pozitiv dhe ata që janë në një marrëdhënie do të ketë shumë harmoni dhe pasion. Beqarët do të takojnë persona të rinj por nuk do të rrëmbehen nga ndjenjat dhe ende nuk do të krijojnë një lidhje serioze. Në punë gjerat do të shkojnë relativisht mirë, por sërish duhet të ruani vigjilencën tuaj ndaj kolëgeve. Edhe me financat bëni kujdes dhe mos shpenzoni më tepër seç duhet. Shëndeti do lërë pak për të dëshiruar dhe mund të prekeni nga virozat sezonale.

Lamarket.al Right Banner 1 - Cante florale - Prill 2017
Lamarket.al Right Banner 2 - Pjaster profesionale me avull Gemei - Prill 2017

Çfarë ndodhi në eventin më "Italian Style" të kryeqytetit?

Tashmë qe është sezoni i verës të gjithë e kanë mendjen veçse te udhëtimet dhe sigurisht ka filluar numërimi mbrapsht i ditëve në kalendar deri sa të afrojnë të shumëpriturat pushime në destinacionet që në duam më shumë...

Shpërndaj
Lamarket.al Right Banner 1 - Cante florale - Prill 2017
Lamarket.al Right Banner 2 - Pjaster profesionale me avull Gemei - Prill 2017
Lexoni gjithashtu