-->

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Në këtë artikull po ju sjellim disa nga tatuazhet me të çuditshme dhe më të pazakonta të yjeve të famshëm ku kemi sjellë edhe kuptimin e tyre, sigurisht, përveç rasteve kur vip-at kanë vendosur ti mbajnë sekret.

Chanel Iman
Ajo ka bërë një tatuazh në pjesën e pasme të qafës ku ka shkruan emrin e saj. E çuditshme duket të bësh tatuazh emrin tënd, por akoma më e çuditshme është simboli i varëses në këtë tatuazh!!

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Lena Dunham
Në shpinë Lena ka një tatuazh me ilustrime nga libri “Eloise” i shkrimtares Kay Thompson. Në një intervistë për Vanity Fair ajo ka thënë se këtë tauazh e ka bërë pasi “Eloise është një forcë e madhe në jetën e saj dhe se mund ti referohet asaj në shumë drejtime”

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Kelly Osbourne
Kelly ka shumë tatuazhe në trupin e saj por më i çuitshmi është ai me krahët e ëngjëllit në shpinë në të cilin  është shkruar në frëngjisht “Je Vous Aime la Maman”, që do të thotë “Të dua Mami”

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Penélope Cruz
Një tatuazh i thjeshtë i cili përbëhet vetëm nga tre shifra: 883. Megjithëse janë shkruar me qindra tetori për kuptimin e këtij numri në këmbën e Penelope, aktorja nuk e ka zbuluar ende sekretin dhe domethënien e këtij tatuazhi.

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Nikki Reed
Nuk dihet nëse aktorja amerikane di rusisht apo jo pasi në krahun e saj tatuazhi është shkruar në rusisht dhe do të thotë “Duhet të jetë diçka e madhe”. Por ai që di rusisht e kupton mirë se fhalët janë shkruar të pandara me njëra tjetrën dhe ka plot gabime të tjera drejtshkrimore…

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Jessica Szohr
Jessica ashtu si Penelope Cruze ka disa shifra misterioze në këmbën e saj 29:11 dhe 4:13 dhe sekretet e këtyre numave nuk ja ka treguar askujt.

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Cara Delevingne
Modelja e famshme ka bërë një tatuazh të çuditshëm në shputën e këmbës së saj. Ku shkruhet “Bacon” që do të thotë proshutë derri. Lidhur me këtë tatuazh ajo ka komentuar se e adhuron vacon dhe se mendon për të çdo 5 sekonda.... Me sa duket, në vend që ta hajë proshutën, Cara ka venosur ta bëjë tatuazh, për të mos prishur linjat.

Tatuazhet më të çuditshme të vipave dhe kuptimi i tyre

Çfarë ndodhi në eventin më "Italian Style" të kryeqytetit?

Tashmë qe është sezoni i verës të gjithë e kanë mendjen veçse te udhëtimet dhe sigurisht ka filluar numërimi mbrapsht i ditëve në kalendar deri sa të afrojnë të shumëpriturat pushime në destinacionet që në duam më shumë...

Shpërndaj
Lexoni gjithashtu