-->

Maskë me papaja anti rrudhë dhe me efekt lifting

Maskë me papaja anti rrudhë dhe me efekt lifting - Revista Lady Albania

Në këtë artikull po ju sjellim një maskë me efekt të lartë antirrudhë dhe lifting të fytyrës, e cila ndikon në rigjenerimin e lëkurës dhe i jëp asak vitalitet dhe shkëlxxim më përbërës shumë të thjeshtë:

Përbërësit:
- 1/2 papaja—e pastruar dhe e bërë pure
- 1/2 lugë gjelle mjaltë natyral
- 1/4 lugë gjelle lëng limoni

Mënyra e aplikimit:
Përzjenini mirë të gjithë ëprbërësit dhe lejeni maskën të veprojë në lëkurë të pastër për reth 15 minuta. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të bollshëm dhe në fund mund të aplikono edhe kremin tuaj hidratant.

Për rezultate sa më të mira këtë maskë mund ta përdorni 1-2 herë në javë.

Çfarë ndodhi në eventin më "Italian Style" të kryeqytetit?

Tashmë qe është sezoni i verës të gjithë e kanë mendjen veçse te udhëtimet dhe sigurisht ka filluar numërimi mbrapsht i ditëve në kalendar deri sa të afrojnë të shumëpriturat pushime në destinacionet që në duam më shumë...

Shpërndaj
Lexoni gjithashtu