-->

Maskë me aspirinë për një fytyrë pa puçrra

Maskë me aspirinë  për një fytyrë pa puçrra - Revista Lady Albania

Acidi salicilik që gjendet tek aspirina është një përbërës i rëndësihëm në trajtimin e akneve në lëkurë, pasi ai ka aftësinë ti përthajë dhe kurojë ato shumë shpejt dhe të parandalojë inflamacionet.

Prandaj shkrini 4 kokrra aspirine në 2 lugë gjelle me ujë natyral deri sa të formohet një pastë kompakte dhe aplikojeni maskën në lëkurë në zonën e akneve (puçrrave).

Çfarë ndodhi në eventin më "Italian Style" të kryeqytetit?

Tashmë qe është sezoni i verës të gjithë e kanë mendjen veçse te udhëtimet dhe sigurisht ka filluar numërimi mbrapsht i ditëve në kalendar deri sa të afrojnë të shumëpriturat pushime në destinacionet që në duam më shumë...

Shpërndaj
Lexoni gjithashtu